Новости проекта
«Учитель для Беларуси»
ВНИМАНИЕ! Технические работы
Голосование
21 лютага ва ўсім свеце адзначаецца Дзень роднай мовы. Міжнародны дзень роднай мовы — адмысловы дзень, абвешчаны на 30-й сесіі ЮНЕСКА. Ён штогод адзначаецца з 2000 года. На якой мове размаўляеце ў побыце?
Всего 8 человек
Голосование
21 лютага ва ўсім свеце адзначаецца Дзень роднай мовы. Міжнародны дзень роднай мовы — адмысловы дзень, абвешчаны на 30-й сесіі ЮНЕСКА. Ён штогод адзначаецца з 2000 года. Якую мову вы лічыце роднай?
Всего 7 человек

План мероприятий в шестой школьный день на 3-ю четверть 2019/2020 учебного года

Дата: 24 сентября 2015 в 12:53, Обновлено 16 января в 22:11

План выхаваўчых мерапрыемстваў у шосты школьны дзень

на 3-ю чвэрць 2019/2020 навучальнага года

№ п/п

Назва мерапрыемства і

форма правядзення

Катэгорыя удзельнікаў

Час

правядзення

Месца правядзення

Адказныя

18 студзеня

1.

Кіна-гадзіна “Экранізацыя твораў А.П.Чэхава”

5-11

12.00

Сельская бібліятэка

Каранік К.К.

2.

Прэзентацыя кніжнай выставы да 160-годдзя А.П.Чэхава “Добра ўспомніць пра такога чалавека”

5-8

11.00

Бібліятэка

Скабей Н.М.

3.

Кансультаванне вучняў і бацькоў па пытаннях прафілактыкі шкодных звычак

1-11

9.00-13.00

Кабінеты псіхолага і сац. педагога

Рак В.В.,

Сарока Т.С.

4.

Работа экавідэасалона “Запаведныя мясціны Беларусі”

5-11

12.00

Каб. 25

Радвіловіч Д.А.

5.

Трэніроўка зборнай каманды па баскетболе (хлопцы)

9-11

11.00

Спартыўная зала

Крэнць Я.В.

6.

Аперацыя “Поўная кармушка” (па графіку)

1-11

11.00-13.00

Парк

Кл. кір.

7.

Пасяджэнні актыву ПА ГА «БРПА», ПА ГА «БРСМ»

5-11

11.00

Каб. 22

Харытон В.В.

8.

Рашэнне задач па ПДР “Я за бяспеку руху”

5-8

11.00

Каб.32

Карташэвіч А.М.

9.

Кансультацыі настаўнікаў-прадметнікаў для бацькоў

3-11

9.00-12.00

Школа

Скабей Н.М., Радвіловіч Д.А.

10.

Тэматычная дыскатэка «Зімовая мелодыя»

9-11

19.00

СДК

Заг. СДК

11.

Аперацыя «Падлетак»

5-11

20.00

Турэц-Баяры

Сарока Т.С.

25 студзеня

1.

Інсцэніроўка «Калядны вечар наступае…»

7-8

10.00

Музей, актавая зала

Крупская С.М.

2.

Турнір знаўцаў “Францыск Скарына – мысляр, друкар, творца”

5-8

11.30

Сельская бібліятэка

Каранік К.К.

3.

Кніжная паліца-інфармацыя да 80-годдзя Л.Дайнекі “Праз час, асобу і народ”

9-11

11.00

Бібліятэка

Скабей Н.М.

4.

Спартыўнае свята «Вясёлыя старты» для 1 і 2 кл.

1-4

11.00

Спартыўная зала

Крэнць Я.В.

5.

Вучоба піянерскага актыву

5-8

10.45

Каб. 21

Харытон В.В.

6.

Кансультацыі настаўнікаў-прадметнікаў для бацькоў

3-11

9.00-12.00

Школа

Жукавень Г.В., Радвіловіч Н.М.

7.

Аперацыя “Поўная кармушка” (па графіку)

1-11

10.00

Парк

Кл. кіраўнікі

8.

Тэматычная дыскатэка «Быць здаровым – гэта модна!»

9-11

19.00

СДК

Заг. СДК

9.

Аперацыя «Падлетак»

5-11

20.00

Турэц-Баяры

Сарока Т.С.

01 лютага

1.

Экскурсія ў музей “Знакамітыя людзі нашай мясцовасці”

3-4

11.00

Музей

Крупская С.М.

2.

Гульня-віктарына “Гаворыць прырода”

5-8

9.30

Каб.22

Монід А.А.

3.

Спартыўнае свята «Вясёлыя старты» для 3-4 кл.

1-4

10.00

Спартзала

Крэнць Я.В.

Кл. кір-кі

4.

Рашэнне задач па ПДР “Я за бяспеку руху

5-8

10.00

Каб. 32

Карташэвіч А.М.

5.

Сацыяльна-псіхалагічны трэнінг “Краіна сяброў”

9-11

10.45

Каб. 21

Сарока Т.С.

6.

Аперацыя “Упрыгожым школу да прыёму гасцей”

8-11

10.00

Школа

Харытон В.В., Базык В.Р.

7.

Вечар сустрэчы з выпускнікамі “Вярніся ў школьнае жыццё!”

11

14.00

Актавая зала

Адміністрацыя, Харытон В.В.

8.

Кансультацыі настаўнікаў-прадметнікаў для бацькоў

3-11

9.00-12.00

Школа

Сарока Т.С., Монід А.А.

9.

Тэматычная дыскатэка «Збярэмся, школьныя сябры!»

9-11

19.00

СДК

Заг. СДК

10.

Аперацыя «Падлетак»

5-11

20.00

Турэц-Баяры

Сарока Т.С.

08 лютага

1.

Пазнавальная гадзіна “Маленькія героі вялікай вайны”

5-6

10.15

Музей

Крупская С.М.

2.

Гадзіна зносін “Чэснасць і справядлівасць… Навошта чалавеку быць чэсным?”

1-4

10.00

Каб.13

Журава А.В.

3.

Дзелавая гульня “Чалавек і прафесія”

9-11

10.45

Каб. 22

Радвіловіч Д.А.

4.

Дзень здароўя. Спартыўнае свята “Вас выклікае Спартландыя!” (7,8 кл.)

(Маладзёжная эстафета “Моладзь за здаровы лад жыцця”)

5-8

11.00

Спартыўная зала

Крэнць Я.В., кл. кіраўнікі

5.

Аперацыя “Поўная кармушка” (па графіку)

1-11

12.00

Парк

Кл. кіраўнікі

6.

Пасяджэнні актыву ПА ГА «БРПА», ПА ГА «БРСМ».

5-11 

12.00

Каб. 22

Харытон В.В.

7.

Кансультацыі настаўнікаў-прадметнікаў для бацькоў

3-11

9.00-12.00

Школа

Журава А.В.

8.

Рэйд “Флікер – твая бяспека”

1-11

19.00

Турэц-Баяры

Сарока Т.С.

9.

Дыскатэка “Танцуй, пака малады!”

9-11

19.00

СДК

Заг. СДК

10.

15 лютага

1.

Слайд-экскурс “Афганскі дзённік”

9-11

10.45

Музей

Крупская С.М.

2.

Гульня-віктарына “Чароўная школа”

5-8

9.45

Каб.33

Скабей Н.М.

3.

Экалагічная віктарына “У госці да пярнатых сяброў”

1-4

10.00

Каб. 12

Каптур Н.У.

4.

“Вас выклікае Спартландыя!” (5-6 кл)

5-8

11.00

Спарт. зала

Крэнць Я.В.

5.

Аперацыя “Поўная кармушка”

3,6

12.00

Двор, парк

Кл. кіраўнікі

6.

Экскурсія “Будзем з кнігай сябраваць!”

1-2

12.00

Сельская бібліятэка

Каранік К.К.

7.

Кансультацыі настаўнікаў-прадметнікаў для бацькоў

3-11

9.00-12.00

Школа

Каптур Н.У.

Скабей Н.М.

8.

Турнір па стральбе з вінтоўкі

9-11

12.00

Спарт.зала

Радвіловіч Д.А.

9.

Аперацыя «Падлетак»

5-11

20.00

Турэц-Баяры

Сарока Т.С.

10.

Дыскатэка «Танцавальны марафон»

9-11

19.00

СДК

Заг. СДК

22 лютага

1.

Турнір перакладчыкаў да Дня роднай мовы

9-11

11.00

Каб.23

Гулецкая Г.М.

2.

Гульня “Гавары са мной па-беларуску”

5-8

10.00

Музей

Крупская С.М.

3.

Адкрыццё выставы творчых работ “Свет маіх захапленняў”

1-11

10.45

Школа

Кл. кіраўнікі, Страшынская С.І.

4.

Аперацыі “Ветэран жыве побач” і “Віншавальная паштоўка”

1-11

11.00

Турэц-Баяры

Класныя кіраўнікі

5.

Інтэлектуальны турнір “Мая Беларусь”

1-4

10.00

Каб. 11

Жукавень Г.В.

6.

Гутарка “Сквернаслоўе і здароўе”

5-7

11.00

Каб.псіхолага

Рак В.В.

7.

Лыжны паход “Лясная казка”

5-8

11.00

Лес

Крэнць Я.В.

8.

Кансультацыі настаўнікаў-прадметнікаў для бацькоў

3-11

9.00-12.00

Школа

Гулецкая Г.М.

Жукавень Г.В.

9.

Гульня-падарожжа “Сэрцам роднага слова краніся”

5-6

12.00

Сельская бібл.

Каранік К.К.

10.

Тэматычная дыскатэка «У гонар абаронцаў Айчыны»

9-11

19.00

СДК

Заг. СДК

11.

Аперацыя «Падлетак»

5-11

20.00

Турэц-Баяры

Сарока Т.С.

29 лютага

1.

Гутарка “Традыцыі маёй вёскі”

9-11

11.00

Музей

Крупская С.М.

2.

“Турэц-Баярская лыжня”

5-11

11.00

Стадыён

Крэнць Я.В.

3.

Інтэлектуальная гульня “Зрабі здаровы выбар!”

5-8

10.30

Каб.25

Казлоўская Н.У.

4.

Аперацыя “Поўная кармушка”

2,7

11.00

Двор, парк

Кл. кіраўнікі

5.

Экскурсія  “Вандроўка па чароўнай краіне казак”

1-4

10.45

Сельская бібліятэка

Каранік К.К.

6.

Тэматычны відэапрагляд «Сябе забіць нельга”

5-11

11.45

Каб.25

Рак В.В.,

Радвіловіч Д.А.

7.

Кансультацыі настаўнікаў-прадметнікаў для бацькоў

3-11

9.00-12.00

Школа

Казлоўская Н.У., Сарока Т.С.

8.

Тэматычная дыскатэка «Скажам наркотыкам НЕ!»

9-11

19.00

СДК

Заг. СДК

9.

Аперацыя «Падлетак»

5-11

20.00

Турэц-Баяры

Сарока Т.С.

07 сакавіка

1.

Пазнавальная гадзіна “Жанчыны беларускай культуры”

5-8

10.15

Каб.31

Крупская С.М.

2.

Сямейная гасцёўня “Светлае свята – мамін дзень!”

1

10.00

Актавая зала

Радвіловіч Н.М.

3.

Сямейная гасцёўня “Прафесіі нашых мам”

7-8

11.00

Каб.33

Скабей Н.М.

4.

Аперацыі “Ветэран жыве побач” і “Віншавальная паштоўка”

1-11

11.00

Турэц-Баяры

Класныя кіраўнікі

5.

Спартыўная віктарына “Хочам ведаць усё пра спорт!”

2-4

10.00

Каб.12

Крэнць Я.В.

6.

Трэніроўка зборнай па валейболу (дзяўчаты)

7-11

10.45

Спарт. зала

Крэнць Я.В.

7.

Кансультацыі настаўнікаў-прадметнікаў для бацькоў

3-11

9.00-12.00

Школа

Крупская С.М.

Каптур Н.У.

8.

Тэматычная дыскатэка «Жанчына. Вясна. Каханне…»

9-11

19.00

СДК

Заг. СДК

9.

Аперацыя «Падлетак»

5-11

20.00

Турэц-Баяры

Сарока Т.С.

14 сакавіка

1.

Святочнае мерапрыемства да Дня Канстытуцыі РБ “Усё жыццё - закон”

9-11

10.45

Актавая зала

Крупская С.М.

2.

Дзень здароўя. Сямейны турнір па шашках “Цуда шашкі-2020” (Маладзёжная эстафета “Сямейная ідылія”)

1-4

10.00

Каб.15

Крэнць Я.В.

3.

Тэматычны відэапрагляд “Канстытуцыя Рэспублікі Беларусь”

5-11

12.00

Каб.25

Радвіловіч Д.А.

4.

Прэзентацыя да Дня праваслаўнай кнігі “Праз кнігу - да духоўнасці”

5-8

11.00

Сельскі бібл.

Каранік К.К.

5.

Падрыхтоўка да заключных мерапрыемтстваў КТС

1-11

10.00-12.00

Школа

Класныя кір-кі

6.

Кансультацыі настаўнікаў-прадметнікаў для бацькоў

3-11

9.00-12.00

Школа

Радвіловіч Н.М.

Радвіловіч Д.А.

7.

Тэматычная дыскатэка «Мы – будучыня краіны»

9-11

19.00

СДК

Заг. СДК

8.

Аперацыя «Падлетак»

5-11

20.00

Турэц-Баяры

Сарока Т.С.

21 сакавіка

1.

Экскурсія “Іх імёны ў гісторыі вёскі”

3-4

10.00

Музей

Крупская С.М.

2.

Адбор на раённыя спаборніцтвы (крос)

5-11

10.45

Стадыён

Крэнць Я.В.

3.

Круглы стол “Асабісты прафесійны план”

9

10.45

Кабінет псіхолага

Рак В.В.

4.

Краязнаўчая гульня “Гэта наша радзіма - гэта наша гісторыя”

7-8

11.00

Сельская бібліятэка

Каранік К.К.

5.

Гадзіна карысных парад “Псіхалогія выжывання”

5-6

11.00

Каб.17

Карташэвіч Л.П.

6.

Дзелавая гульня “Краіна здароўя”

9-11

11.00

Каб.34

Харытон В.В.

7.

Кансультацыі настаўнікаў-прадметнікаў для бацькоў

3-11

9.00-12.00

Школа

Карташэвіч Л.П.

Харытон В.В.

8.

Дыскатэка «Вясна! Табе мы рады!»

9-11

19.00

СДК

Заг. СДК

9.

Аперацыя «Падлетак»

5-11

20.00

Турэц-Баяры

Сарока Т.С.

28 сакавіка

1.

Завочнае падарожжа “Любі радзіму і мясціну, дзе жывеш”

5-8

10.15

Музей

Крупская С.М.

2.

Спартыўныя эстафеты “Моцныя, спрытныя, хуткія”

1-4

10.00

Спартыўная зала

Крэнць Я.В.

3.

Экскурсіі ў прыроду

1-11

11.00-13.00

Лес

Кл. кіраўнікі

4.

Выязныя экскурсіі па родным краі

1-11

9.00

Кл. кіраўнікі

5.

Дыскамарафон “Ура! Канікулы!”

3-6

11.00

Актавая зала

Барташэвіч В.А.

6.

Тэматычная дыскатэка «Канікулы – найлепшая пара!»

9-11

19.00

СДК

Заг. СДК

7.

Аперацыя «Падлетак»

5-11

20.00

Турэц-Баяры

Сарока Т.С.

Комментарии:
Оставлять комментарии могут только авторизованные посетители.